warto zapisać dziecko na lekcje gry na instrumencie

Dźwięki muzyki towarzyszą dziecku już od pierwszych chwil życia, kiedy to kojące kołysanki utulają maleństwo do snu i uciszają z płaczu.

Dlaczego warto, aby nasze dziecko uczyło się grać na jakimś instrumencie? Powodów jest bardzo dużo. Przede wszystkim rozwijają się połączenia nerwowe między dwoma półkulami. Dziecko rozwija swoją pamięć werbalną, a lepiej zapamiętując ze słuchu osiągamy lepsze wyniki w nauce. Badania wykazują, że już nawet pięć minut ćwiczeń gry na instrumencie dziennie, powoduje przybywanie połączeń nerwowych w mózgu w obszarach, które są również odpowiedzialne za umiejętności językowe i matematyczne. Nauka gry na instrumencie wymaga dużej dawki cierpliwości i wytrwałości, które z pewnością przydadzą się w późniejszym życiu. Dziecko uczy się dyscypliny, systematyczności i skupienia uwagi. Gra na instrumencie rozwija także zdolności manualne, a co za tym idzie zwiększa się także potencjał intelektualny. Występy muzyczne np. przed gronem rodziców, czy komisją egzaminacyjną kształtują autoprezentację. Rozwija koordynację ruchową, w zależności od tego na jakim instrumencie gramy, rozwijamy mięśnie twarzy, dłoni, ramion itp.

Ponadto muzyka pozytywnie wpływa na naszą psychikę. Już samo słuchanie muzyki potrafi odstresować, wyciszyć, odreagować codzienne problemy. Słuchając utworów muzycznych warto postawić na jakość dźwięku i korzystać z dobrej klasy sprzętu audio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *