Coś dla małych i dużych miłośników motoryzacji

Coś dla małych i dużych miłośników motoryzacji

Zamiłowanie do motoryzacji rodzi się już od małego. Każdy chłopiec uwielbia bawić się samochodami. Począwszy od małych resoraków, poprzez różnego rodzaju większe samochody osobowe, ciężarowe, pojazdy specjalistyczne, sportowe wyścigówy aż po samochody, którymi można sterować za pomocą nadajnika dzierżonego w dłoniach. To właśnie samochody zdalnie sterowane wzbudzają największy zachwyt – nie tylko wśród małych chłopców, ale także wśród ich starszych braci, tatusiów i wujków, a także nawet przez przedstawicielki płci pięknej 😉 Samochody zdalnie sterowane dostarczają świetnej zabawy i są dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

Kiedy zwykła zabawa zdalnie sterowanym pojazdem już nie wystarcza i od jazdy autem zaczyna się oczekiwać czegoś więcej, swoje możliwości przed nami rozpościera świat modeli RC. Profesjonalne modele RC zbudowane są bardzo realistycznie i rozwijają niesamowite prędkości. Steruje się nimi bardzo precyzyjnie, a dodatkowe funkcjonalności pozwalają np. na modulowanie prędkości, promienia skrętu, hamulców itp. Ponadto, jeżeli tylko coś się w nich uszkodzi, na rynku dostępne są części zamienne – począwszy od najmniejszej śrubki na karoserii skończywszy.

Na rynku dostępna jest cała paleta aut RC. Wśród wszystkich modeli znajdziemy samochody do jazdy On-Road (przeznaczone do jazdy na utwardzonej nawierzchni typu asfalt, tor wyścigowy, twarda podłoga) i samochody do jazdy Off-Road (przeznaczone do jazdy w wymagających warunkach, na trudnej powierzchni). Wybór jest ogromny i z pewnością każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Zamień pada od konsoli na pilota zdalnie sterowanego modelu

zamień pada od konsoli na pilota zdalnie sterowanego modelu

W dobie elektroniki, komputerów, smartfonów i konsoli do gier dzieci zbyt dużo czasu spędzają przed ekranem. Wpatrzone w monitor ulubionej zabawki, nie dość że zapominają o całym świecie to jeszcze psują sobie wzrok. Badania wykazują, że zbyt długie i częste wpatrywanie się w monitor małych urządzeń elektronicznych takich jak smartfony i tablety powoduje tzw. skurcz akomodacyjny. Jest to zjawisko, w którym oczy przystosowane do patrzenia z bardzo bliskiej odległości nie potrafią przejść płynnie do patrzenia w dal. I tym samym w tym momencie widzimy bardzo słabo. Taki długotrwały stan, z którym wzrok nie potrafi sobie poradzić, może doprowadzić do krótkowzroczności i konieczności noszenia okularów. Zbyt długie wpatrywanie się w ekran z bliskiej odległości powoduje także wzrost napięcia mięśni oczu, powodując zmęczenie oraz bóle głowy. Zalecana norma higieniczna pracy przed ekranem sprzętu elektronicznego dla dzieci w wieku szkolnym to godzina. Dla młodszych dzieci ten czas powinien być jeszcze krótszy.

Zachęćmy dziecko do modelarstwa RC, nie koniecznie od razu do takiego w którym musimy sami składać swój model. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo gotowych modeli i z pewnością dla każdego znajdzie się odpowiedni . Do wyboru mamy jeżdżące modele RC, latające modele RC, pływające modele RC. Bardzo często pilot zdalnie sterowanej zabawki, tudzież prawdziwego modelu jest bardzo podobny do pilota od konsoli telewizyjnych. Tak samo wykorzystuje się tutaj zdolności manualne. Ale dzierżenie w dłoniach aparatury sterującej do modeli RC to coś więcej. Zabawa zdalnie sterowanymi modelami to istna frajda dla każdego. Z pewnością potrafi tak samo wciągnąć jak granie na komputerze, czy konsoli. Nauka pilotażu stawia nie małe wyzwanie, a szlifowanie umiejętności sprawia także wiele radości.

Zabawa na świeżym powietrzu

zabawa na świeżym powietrzu

Dzieciaki kiedyś swój wolny czas od lekcji głównie spędzały na podwórzu grając z kolegami w piłkę, czy chociażby bawiąc się na przysłowiowym „trzepaku” – ale przebywały na świeżym powietrzu i nie siedziały w miejscu. Jednym słowem były bardziej aktywne fizycznie. Teraz w dobie cywilizacji, telewizji, komputerów, konsoli do gier i innych elektronicznych gadżetów dzieci głównie siedzą w domu i prowadzą mniej aktywny tryb życia. To jest pewnego rodzaju zmora cywilizacji.

Dla prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka powinniśmy zadbać o aktywność fizyczną naszych pociech. Dziecko powinno codziennie przebywać na świeżym powietrzu i aktywnie spędzać czas. Podczas ruchu dziecko nabiera sprawności i siły, zwiększa się tętno, poprawia się krążenie, szybciej usuwane są substancje toksyczne z organizmu, a płuca są lepiej wentylowane przez co pozbywamy się zalegających z nich zarazków. Poza tym w słoneczne dni, w naszym organizmie wytwarzana jest witamina D, mająca niebagatelny wpływ na naszą odporność.

Jazda na rowerze, na rolkach, granie w piłkę, bieganie, skakanie….każda aktywność fizyczna jest dobra. I chociaż dzieci mają niespożytkowaną ilość energii, to też mogą się zmęczyć. Wtedy na ratunek przychodzą bardziej spokojne zabawy na powietrzu. Dobrą zabawę zapewniają zabawki zdalnie sterowane i modele RC. Samochody RC, samoloty RC, helikoptery RC, drony… wszystkie dostarczają znakomitej rozrywki i są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.