Stylistka paznokci – zawód dla młodej mamy

stylistka-paznokci-zawód-dla-młodej-mamy

Młode matki często borykają się z dylematem: czy i jaką pracę zawodową podjąć? Nie zawsze chcą powierzyć opiekę nad maluszkiem obcej osobie. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest znaleźć takie zajęcie, które pozwoli na łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dziecka. Jedną z propozycji pracy dla młodych mam, jest zawód stylistki paznokci. Jest to praca, którą można tak zorganizować żeby jak najwięcej czasu spędzać z dzieckiem. Jest to także propozycja na szybkie przebranżowienie się. W krótkim czasie można zdobyć niezbędne kwalifikacje i umiejętności, aby podjąć pracę w tym zawodzie.

Przed rozpoczęciem pracy na tym stanowisku należy odbyć specjalistyczne przeszkolenie, kończące się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. Chociaż ofert takich kursów dostępnych na rynku jest wiele, to warto wybrać taki, który oferuje zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Ważne też, aby zakres materiału obejmował także najnowsze trendy panujące w tej dziedzinie i był jak najbardziej obszerny. W tym fachu liczy się wszechstronność. Trzeba umieć wykonać każdy rodzaj manicure (zarówno ten klasyczny, jak i biologiczny, czy na frezarce). Potrzebna jest wiedza na temat pracy z akrylem różnymi technikami, umiejętność przedłużania paznokci, utwardzania jedwabiem, rekonstrukcji płytki paznokcia, czy wreszcie zdobienia najrozmaitszymi metodami.

Niewątpliwie do pracy na stanowisku stylistki paznokci potrzebny jest dryg. Ale przede wszystkim liczy się tutaj dokładność, precyzja i cierpliwość. Zmysł artystyczny i wyobraźnia to domeny dobrej stylistki, które przekładają się na zadowolenie klientek, budowanie wizerunku i pozyskiwanie kolejnych zleceń.