Stylistka paznokci – zawód dla młodej mamy

stylistka-paznokci-zawód-dla-młodej-mamy

Młode matki często borykają się z dylematem: czy i jaką pracę zawodową podjąć? Nie zawsze chcą powierzyć opiekę nad maluszkiem obcej osobie. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest znaleźć takie zajęcie, które pozwoli na łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dziecka. Jedną z propozycji pracy dla młodych mam, jest zawód stylistki paznokci. Jest to praca, którą można tak zorganizować żeby jak najwięcej czasu spędzać z dzieckiem. Jest to także propozycja na szybkie przebranżowienie się. W krótkim czasie można zdobyć niezbędne kwalifikacje i umiejętności, aby podjąć pracę w tym zawodzie.

Przed rozpoczęciem pracy na tym stanowisku należy odbyć specjalistyczne przeszkolenie, kończące się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. Chociaż ofert takich kursów dostępnych na rynku jest wiele, to warto wybrać taki, który oferuje zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Ważne też, aby zakres materiału obejmował także najnowsze trendy panujące w tej dziedzinie i był jak najbardziej obszerny. W tym fachu liczy się wszechstronność. Trzeba umieć wykonać każdy rodzaj manicure (zarówno ten klasyczny, jak i biologiczny, czy na frezarce). Potrzebna jest wiedza na temat pracy z akrylem różnymi technikami, umiejętność przedłużania paznokci, utwardzania jedwabiem, rekonstrukcji płytki paznokcia, czy wreszcie zdobienia najrozmaitszymi metodami.

Niewątpliwie do pracy na stanowisku stylistki paznokci potrzebny jest dryg. Ale przede wszystkim liczy się tutaj dokładność, precyzja i cierpliwość. Zmysł artystyczny i wyobraźnia to domeny dobrej stylistki, które przekładają się na zadowolenie klientek, budowanie wizerunku i pozyskiwanie kolejnych zleceń.

Jak pogodzić macierzyństwo i pracę?

jak pogodzić macierzyństwo i pracę

Bycie mamą wcale nie jest proste. Nie tylko w kwestii opiekuńczo-wychowawczej dziecka, ale także na polu zawodowym. Wiele matek po urlopie macierzyńskim ma dylemat. Wrócić do pracy, czy zostać w domu i zajmować się dzieckiem? Wynajęcie opiekunki do dziecka jest stosunkowo drogie i nie każda mama jest w stanie powierzyć opiekę nad dzieckiem obcej osobie. Z kolei pójście dziecka do żłobka wiąże się z częstymi chorobami, a co za tym idzie zwolnieniami chorobowymi rodziców z tytułu opieki nad dzieckiem. Jak więc pogodzić macierzyństwo z pracą zawodową? Bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest praca zdalna. Na rynku dostępnych jest wiele ofert pracy przez Internet. W ten sposób możemy wrócić do aktywności zawodowej nie rezygnując przy tym z opieki nad dzieckiem. Oczywiście nic nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Taka praca z domu wymaga wiele poświęcenia i zaangażowania. Trzeba umieć pogodzić pracę zawodową z domowymi obowiązkami i opieką nad szkrabem. Do największych zalet pracy zdalnej należą: elastyczny harmonogram godzin pracy oraz oszczędność czasu, którego nie tracimy na dojazdy. Sami jesteśmy dla siebie szefem, sami zarządzamy czasem i kolejnością wykonywania zadań. Dla bardziej odważnych osób, które dodatkowo posiadają bardzo dobrą znajomość języka obcego otworem stoi także zagraniczny rynek pracy. Praca zagranicą przeważnie jest lepiej płatna niż ta w kraju.