Dziecięce fotografowanie

dziecięce-fotografowanie

Każde z dzieci ma jakieś swoje pasje, coś co szczególnie je interesuje. I na pewno warto te pasje w dziecku rozwijać.

Fotografia ma wielu swoich zwolenników. Właściwie na chwilę obecną robić zdjęcia możemy praktycznie w każdej chwili i w każdej sytuacji. Nowoczesne smartfony wyposażone są w dobrej jakości kamery, za pomocą których można wykonywać już całkiem dobre zdjęcia i filmy – porównywalne jakościowo do cyfrowych aparatów z wyższej półki.

Coraz większą popularność zdobywają obecnie drony wyposażone w kamerę. Dzięki bezzałogowym maszynom latającym jesteśmy w stanie wzbić się w powietrze i wykonywać zdjęcia z lotu ptaka – a to wszystko oczywiście bez odrywania nóg od ziemi. Tym sposobem można poczuć się jak prawdziwy operator filmowy. Filmy kręcone z wysokości nie są już teraz zarezerwowane tylko dla wybranych. Drony z kamerą umożliwiają już nawet dzieciom wykonywanie niebagatelnych zdjęć i filmów.

Dla kilkulatka najlepszym rozwiązaniem będą mini drony, czyli tak zwane drony zabawki. Są proste w obsłudze i szybko można nauczyć się nimi sterować. Zamontowana w wybranych modelach kamera, może nie jest zbyt dobrej jakości, ale na początek przygody z podniebną fotografią w zupełności wystarczy. Dla nieco wprawionych już „pilotów” polecam drony rekreacyjne, które w swoim wyposażeniu posiadają kamerę HD. Dla kogoś kto na poważnie traktuje fotografię lotniczą, a przy tym chce się zagłębić w temat dronów najlepsze będą drony profesjonalne z najwyższej jakości sprzętem fotograficznym ze stabilizacją obrazu.

Zabawa na świeżym powietrzu

zabawa na świeżym powietrzu

Dzieciaki kiedyś swój wolny czas od lekcji głównie spędzały na podwórzu grając z kolegami w piłkę, czy chociażby bawiąc się na przysłowiowym „trzepaku” – ale przebywały na świeżym powietrzu i nie siedziały w miejscu. Jednym słowem były bardziej aktywne fizycznie. Teraz w dobie cywilizacji, telewizji, komputerów, konsoli do gier i innych elektronicznych gadżetów dzieci głównie siedzą w domu i prowadzą mniej aktywny tryb życia. To jest pewnego rodzaju zmora cywilizacji.

Dla prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka powinniśmy zadbać o aktywność fizyczną naszych pociech. Dziecko powinno codziennie przebywać na świeżym powietrzu i aktywnie spędzać czas. Podczas ruchu dziecko nabiera sprawności i siły, zwiększa się tętno, poprawia się krążenie, szybciej usuwane są substancje toksyczne z organizmu, a płuca są lepiej wentylowane przez co pozbywamy się zalegających z nich zarazków. Poza tym w słoneczne dni, w naszym organizmie wytwarzana jest witamina D, mająca niebagatelny wpływ na naszą odporność.

Jazda na rowerze, na rolkach, granie w piłkę, bieganie, skakanie….każda aktywność fizyczna jest dobra. I chociaż dzieci mają niespożytkowaną ilość energii, to też mogą się zmęczyć. Wtedy na ratunek przychodzą bardziej spokojne zabawy na powietrzu. Dobrą zabawę zapewniają zabawki zdalnie sterowane i modele RC. Samochody RC, samoloty RC, helikoptery RC, drony… wszystkie dostarczają znakomitej rozrywki i są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.